Silvestr na Šumavě na 4 dny pro 1 osobu s polopenzí, slavnostní večeří, rautem a přípitkem v termínu 29. 12. 2019 - 1. 1. 2020

-34 %
+25 fotek

Silvestr na Šumavě na 4 dny pro 1 osobu s polopenzí, slavnostní večeří, rautem a přípitkem v termínu 29. 12. 2019 - 1. 1. 2020

Nehodnoceno

Prověřeno
Ukončeno dne 21.11.2019
Koupeno 16 / 25
Nehodnoceno

Prověřeno
Ukončeno dne 21.11.2019 Koupeno 16 / 25

Varianty voucheru (1)

1
Silvestrovský pobyt na Šumavě na 4 dny pro 1 osobu s polopenzí
Platnost voucheru do 29. 12. 2019
3 299 Kč -34% / 4 999 Kč
Silvestrovský pobyt na Šumavě na 4 dny pro 1 osobu s polopenzí
- Platnost voucheru do 29. 12. 2019
3 299 Kč -34%

V nabídce vás potěší

 • Silvestrovský pobyt na Šumavě pro 1 osobu v Hotelu Panský Dům v termínu 29. 12. 2019 - 1. 1. 2020
 • Ubytování na 4 dny/3 noci pro 1 osobu v pokoji s vlastní koupelnou
 • 3× bohatá bufetová snídaně pro 1 osobu
 • 3× 3chodová večeře pro 1 osobu (výběr ze tří hlavních jídel)
 • 1× slavnostní 4chodová silvestrovská večeře, 1× raut s přípitkem
 • 1 hodina sauny zdarma na zahřátí pro 1 osobu
 • Výborné podmínky pro lyžování, možnost bezplatné úschovy lyží

Oslavte vstup do nového roku na Šumavě a užijte si slavnostní večeři i dokonalý relax v sauně

Oslavte příchod Nového roku

Voucher zahrnuje: 

 • Ubytování na 4 dny/3 noci pro 1 osobu v pokoji s vlastní koupelnou
 • 3x bohatá bufetová snídaně pro 1 osobu
 • 3x 3chodová večeře pro 1 osobu
 • 1x slavnostní 4 chodová silvestrovská večeře, 1x raut s přípitkem
 • 1 hodina sauny zdarma na zahřátí pro 1 osobu
 • Celou noc bude hrát živá hudba

Restaurace

Hotel Panský Dům***

Historie budovy hotelu sahá až do roku 1530. Během staletí mnohokrát změnil majitele i svůj vzhled. V roce 1996 koupila hotel rodina Šádkových, která pokračuje v tradici dobrých služeb se zkušenostmi pěti generací (více než 125 let) v gastronomii a hotelových službách.

Současnou podobu hotelu dala celková rekonstrukce hotelové a restaurační části, která proběhla v letech 2000 - 2001. Hotel je umístěn ve spodní části náměstí ve Vyšším Brodě.

Hotel

Poloha města je situována ve Vyšebrodském průsmyku, který je pomezím mezi Novohradskými Horami a Šumavou. V roce 2009 oslavil Vyšší Brod 750 let od svého založení, za nějž je považováno datum 1. června 1259 coby první písemná zmínka o vyšebrodském cisterciáckém klášteře. Vedle cisterciánů se za rozvoj města zasadili také Rožmberkové.

Relaxační zóna

V roce 1423 bylo město vypáleno Husity. Právo nosit titul města má Vyšší Brod od roku 1528. Za třicetileté války je město několikrát vydrancováno a 9. června roku 1624 opět vypáleno.

V době, kdy se ruší robota, nabývá město na důležitosti o čemž svědčí fakt, že se zde po roce 1848 usazuje okresní soud. To však město neušetří povinnosti platit klášterní desátky a to až do roku 1866.

Relaxační zóna

V roce 1867 je město opět zničeno požárem, na počátku 20. století je nedaleko kláštera vybudována vodní elektrárna a v roce 1911 přijíždí do města první vlak na lokální trati z dnešního rybníka. Po rozpadu Rakouska - Uherska má Brod více jak 1600 obyvatel, většinou německé národnosti V roce 1937 přijel na návštěvu prezident Eduard Beneš.

Po Mnichovu spadá město pod Německo, po válce je německé obyvatelstvo povětšinou odsunuto. Za dob nedávno minulých se rozvoj města brzdil díky poloze blízko hraničního pásma. Prudký rozvoj započal až po roce 1989.

Ubytování

Ubytování

V roce 2001 byl objekt včetně hotelové části zrekonstruován, a proto můžeme nabídnout našim hostům 26 pokojů o celkové kapacitě 51 míst. Na všech pokojích je sprcha a WC.

Hotel je díky zmiňované kapacitě vhodný i pro autobusové zájezdy. Celoročně je však díky své poloze u bran Šumavy a sousedního Horního Rakouska hojně využíván i pro rekreaci a tranzit.

Na recepci funguje vedle standardních služeb i prodej turistických suvenýrů a všem hostům je zde k dispozici i terminál SAZKA se všemi službami od sázení až po dobíjení telefonních kreditů.

 • Celková kapacita 51 lůžek
 • Rekreace - Zájezdy - Tranzit
 • 21 dvoulůžkových pokojů
 • 2 třílůžkové pokoje
 • 3 jednolůžkové pokoje
 • Terminál SAZKA na recepci
 • Na každém pokoji je k volnému užití WI - FI připojení na internet

Relaxační zóna

Restaurace

Restaurace v hotelu je situována do jediné klimatizované místnosti. Většina ze stovky míst pro naše hosty se nachází ve stylových boxech, část stolů uprostřed místnosti je uzpůsobena tak, aby se prostor dal použít například pro rauty, nebo coby taneční parket při různých příležitostech jako jsou například firemní večírky, oslavy narozenin, taneční zábavy, oslavy příchodu Nového roku.

V příznivých měsících je pro naše hosty připravena zastřešená terase ve dvoře. Zde je k dispozici 70 míst.

Restaurace

Na jídelním lístku naleznou naši hosté klasické české pokrmy, výhodná menu, minutkovou kuchyni a zapomenout nesmíme ani na originální italskou pizzu. To vše můžete zapít skvělým pivem Gambrinus, které je čepováno ze speciálních tanků s vaky.

Při této technologii se pivo vůbec nesmísí se vzduchem. Ten tlačí na již zmiňované vaky a tím dostává pivo přes vedení až k Vám, našim spokojeným zákazníkům. Pro znalce a milovníky hořké legendy je připraven i Pilsner Urquell.

 • Hotelová restaurace otevřena denně od 8.00 do 23.00
 • Kuchyně do 22.00 hod - hotová jídla, jídla na objednávku
 • Pravá (ORIGINAL) italská PIZZA a těstoviny
 • Restaurace 100 míst - Pilsner Urquell, Gambrinus
 • Letní zastřešená terasa - 70 míst

Společenská místnost

Pivnice

V levém křídle budovy a novodobé přístavbě z minulého století je pro všechny milovníky skvělého piva a sportu v čele s kopanou připravena originální fotbalová pivnice!

Stejně jako v restauraci, i zde je točen skvělý Gambrinus z pivních tanků, které si může zákazník dokonce prohlédnout přes zasklený průhled do chladicího boxu.

Jak již název naší pivnice napovídá, fandíme sportu - kopané zvláště. Ve stylové fotbalové dekoraci budete moci přihlížet napínavým sportovním zápasům, které promítáme na velkých obrazovkách.

 • Celková kapacita 100 míst
 • Gambrinus 10° z pivních tanků
 • Promítání sportovních přenosů

Pivnice

Tipy na výlety po okolí

Lyžařská střediska

V zimních měsících se náš kraj mění takřka v lyžařský ráj. V Lipně nad Vltavou se nachází rodinný moderní Skiareál Lipno (10km), který nabízí celkem 8 sjezdovek včetně dětského výukového hřiště.

V nedalekém Rakousku, hned za hranicemi leží útulný areál Sternstein (8km), který nabízí celkem tři sjezdovky a od roku 2009 také moderní lanovou dráhu. Pro naše hosty je atraktivní i další rakouské zimní středisko - Hochficht. Je to rozsáhlý areál s devíti sjezdovkami. O kvalitách tohoto areálu svědčí i fakt, že se zde jezdí evropské poháry FIS.

Skvělé podmínky pro lyžování

Předvánoční trhy v Rakousku a Německu

Předvánoční trhy

Vyšší Brod

V roce 2009 uplynulo přesně 750 let od založení Cisterciáckého kláštera. Klášter stojí dodnes a ročně ho navštíví mnoho turistů. V klášterním kostele se koná mnoho koncertů a bohoslužeb pro veřejnost, podnikány jsou i prohlídky areálu s průvodcem. Přímo v areálu kláštera se nachází legendární Poštovní muzeum, které mapuje historii poštovnictví u nás i v Evropě. V klášteře se koná významná Zemská výstava – k vidění jedinečný Závišův kříž ceněný jako korunovační klenoty

Oblíbené místo je i poutní kostelík Maria Rast am Stein, návštěvník našeho města by neměl zapomenout navštívit ani vodopády sv. Wolfganga či Kraví horu s nádherným výhledem na Vyšší Brod.

Šumava

Splouvání Vltavy

Dominantou turistických aktivit Vyšebrodska je bezesporu splouvání Vltavy. Za účelem hydroturistiky přijíždí do našeho města ročně desetitisíce vodáků. Koryto Matky našich řek nabízí několik variant splouvání. Trasa do Rožmberka je dlouhá 11 kilometrů (2 hodiny), na Pískárnu u Větřní musí vodák z Vyššího Brodu urazit celkem 22,5 kilometrů (4,5 hodiny) a pokud je zvolena trasa až do Českého Krumlova, musí se zdolat trasa dlouhá 34 kilometrů (8 hodin). Náš hotel zprostředkuje zapůjčení kánoí či raftů včetně vodáckého vybavení a odvozu.

Přehradní nádrž Lipno

Přehrazením Vltavy v 50. letech minulého století vznikla přehradní nádrž Lipno. Ta vedle bezpečnostní a energetické stránky plní taktéž funkci turistického lákadla, které je využíváno po celý rok. Od jara do podzimu jsou břehy posety mnoha rybáři, v létě dominují klasické vodní sporty, jako jsou jachting, windsurfing či vyjížďka na lodí s elektromotorem.

Hrady, zámky, zříceniny

Náš kraj je doslova poset hrady a zámky, z nichž některé jsou již ve stádiu zřícenin, přesto stojí za to je navštívit. Nejbližším hradem je hrad Rožmberk, který se vypíná nad meandrem Vltavy ve stejnojmenném městečku. Zapomenout by návštěvník neměl ani na slavnou zříceninu Vítková hrádku u osady Svatý Tomáš a zříceninu Dívčí kámen, která se nachází pod Kletí u Holubova. Skvostem Českokrumlovska je pak jistě Zámek a Hrad v Českém Krumlově a při celodenních výletech je často navštěvován i zámek Hluboká u Českých Budějovic. A i u našich jižních sousedů není o hrady a zámky nouze. Za všechny jmenujme známou zříceninu Wildberg mezi Bad Leonfeldenem a Lincem.

Okolí

Turistika všeho druhu

Vyšebrodsko, Lipensko, Šumava - ve všech zmiňovaných oblastech je nespočet turistických cílů a atrakcí včetně cyklostezek, upravovaných drah pro běžkaře a turisticky značených tras. Rájem pro cyklisty je kraj zmizelých vesnic podél hranice s Rakouskem směrem na západ od Vyššího Brodu až do NP Šumava. Cyklostezkou je již spojeno i Lipno nad Vltavou s Frymburkem. Tato krásná stezka, vedoucí okolo břehu jezera je vhodná i pro inline bruslení.

Pěší turisty jistě nadchne Čertova stěna a Luč, Medvědí hora, Rašeliniště Kapličky a mnoho a mnoho dalšího...

Šumava

Více informací

Jak využít voucher

 • Před zakoupením voucheru si prosím rezervujte pobyt na tel.: +420 723 277 879, Po-Pá 8:00-20:00
 • Po provedení objednávky, je potřeba voucher ihned zaplatit a do 3 pracovních dnů (od provedení objednávky) je potřeba nahlásit číslo voucheru
 • Pokud tyto důležité kroky neučiníte, objednávka zaniká a hotel upřednostní jiného hosta
 • Při zrušení rezervace v kratší lhůtě než 7 dnů před nástupem na pobyt voucher propadá
 • Check-in od 14:00 Check-out do 10:30


Doplňující informace

 • Děti a další osoby: Děti do 3,99 let zdarma bez nároku na lůžko Děti od 4 do 13,99 let za 2499 Kč za pobyt (včetně služeb v rámci balíčku)
 • Wi-Fi: Zdarma
 • Parkování: Parkování přímo u hotelu na náměstí: od 17:00 do 10:00 zdarma. Od 10:00 do 17:00 5 Kč/hodina
 • Poplatky: v ceně voucheru
 • Zvířata: Zdarma

Kde uplatnit vouchery

Hotel Panský dům ***
Míru 82
Vyšší Brod 382 73
Tel.: +420 723 277 879
E-mail: info@hotelpanskydum.cz
www.hotelpanskydum.cz

- Na vaše otázky odpovíme do 2 pracovních dnů
Nehodnoceno

Prověřeno
Ukončeno dne 21.11.2019
Koupeno 16 / 25
Nehodnoceno

Prověřeno
Ukončeno dne 21.11.2019 Koupeno 16 / 25

Jak využít voucher

 • Před zakoupením voucheru si prosím rezervujte pobyt na tel.: +420 723 277 879, Po-Pá 8:00-20:00
 • Po provedení objednávky, je potřeba voucher ihned zaplatit a do 3 pracovních dnů (od provedení objednávky) je potřeba nahlásit číslo voucheru
 • Pokud tyto důležité kroky neučiníte, objednávka zaniká a hotel upřednostní jiného hosta
 • Při zrušení rezervace v kratší lhůtě než 7 dnů před nástupem na pobyt voucher propadá
 • Check-in od 14:00 Check-out do 10:30


Doplňující informace

 • Děti a další osoby: Děti do 3,99 let zdarma bez nároku na lůžko Děti od 4 do 13,99 let za 2499 Kč za pobyt (včetně služeb v rámci balíčku)
 • Wi-Fi: Zdarma
 • Parkování: Parkování přímo u hotelu na náměstí: od 17:00 do 10:00 zdarma. Od 10:00 do 17:00 5 Kč/hodina
 • Poplatky: v ceně voucheru
 • Zvířata: Zdarma

Kde uplatnit vouchery

Hotel Panský dům ***
Míru 82
Vyšší Brod 382 73
Tel.: +420 723 277 879
E-mail: info@hotelpanskydum.cz
www.hotelpanskydum.cz

Tipy na výlety v okolí

Toulky po malebných Žďárských vrších Hotel Žákova hora je situován do samého centra Žďárských vrchů, do klidného a malebného zákoutí Českomoravské vysočiny. V ekologicky čisté krajině, nás najdete v obci Herálec... , od jejíž zástavby je hotel oddělen hotelovým parkem.Celoroční provoz hotelu a jeho poloha nabízí možnosti konání jak rodinné a individuální rekreace, tak i firemních oslav a školení. Je vhodný pro ozdravné a sportovní pobyty i pro setkání různých zájmových skupin. Výborné místo k pasivnímu i aktivnímu odpočinku, navíc i s možností využít hotelové relaxační centrum.Od hotelu vedou značené turistické trasy a cyklotrasy. V zimních měsících to jsou i udržované lyžařské stopy.

Toulky po malebných Žďárských vrších Hotel Žákova hora je situován do samého centra Žďárských vrchů, do klidného a malebného zákoutí Českomoravské vysočiny. V ekologicky čisté krajině, nás najdete v obci Herálec... , od jejíž zástavby je hotel oddělen hotelovým parkem.Celoroční provoz hotelu a jeho poloha nabízí možnosti konání jak rodinné a individuální rekreace, tak i firemních oslav a školení. Je vhodný pro ozdravné a sportovní pobyty i pro setkání různých zájmových skupin. Výborné místo k pasivnímu i aktivnímu odpočinku, navíc i s možností využít hotelové relaxační centrum.Od hotelu vedou značené turistické trasy a cyklotrasy. V zimních měsících to jsou i udržované lyžařské stopy.

Také by vás mohlo zajímat