Pobyt ve Žďáru nad Sázavou na Vysočině na 3-4 dny pro dva s polopenzí a vstupem do relaxačního centra

2 999 Kč 5 390 Kč

Ukončeno dne 03.01.2019 16×

Nehodnoceno

U tohoto provozovatele nakoupilojiž více než 6 zákazníků.

Diskuze (0)

Varianty voucheru (2)

1
Pobyt na 3 dny/2 noci pro 2 osoby
2 999 Kč 5 390 Kč

V ceně varianty

 • Ubytování na 3 dny/2 noci pro 2 osoby
 • Polopenze
 • 1× vstup na 75 minut do relaxačního centra (bazén, tobogán, vířivka)
2
Pobyt na 4 dny/3 noci pro 2 osoby
3 749 Kč 7 590 Kč

V ceně varianty

 • Ubytování na 4 dny/3 noci pro 2 osoby
 • Polopenze
 • 1× vstup na 75 minut do relaxačního centra (bazén, tobogán, vířivka)

Platnost voucheru

Do 30. 3. 2019

Podmínky slevy

 • Počet voucherů na osobu neomezen
 • Voucher nelze uplatnit v termínu od 17. 12. 2018 do 5. 1. 2019
 • Před zakoupením voucheru nutno ověřit dostupnost vybraného termínu 
 • Rezervace po ověření na tel.: +420 563 034 640, +420 731 150 659 nebo přes e-mail: info@hoteljehla.cz
 • Při zrušení rezervace nejpozději 7 dní před domluveným termínem voucher zůstává v plné platnosti
 • Při zrušení rezervace v kratší lhůtě voucher propadá v plné výši, takový voucher nelze refundovat
 • Změna termínu je možná pouze jednou nebo po domluvě s recepcí

Další informace

Děti a další osoby

Do 2,99 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu; od 3 do 11,99 let za poplatek 1050 Kč/2 noci, 1400 Kč/3 noci; od 12 let se hradí plná částka 1500 Kč/2 noci, 2000 Kč/3 noci; pobyt s více dětmi nutno hlásit předem při rezervaci pobytu

wifi

Zdarma

Parkování

Zdarma

Rekreační poplatek

Neplatí se

Zvířata

Malá plemena povolena za příplatek 50 Kč/noc, větší plemena po předchozí domluvě na recepci

Lokalita

Hotel Jehla, Žďár nad Sázavou

Kde uplatnit vouchery

Hotel Jehla
Kovářova 214/4
Žďár nad Sázavou, 591 01
Tel.: +420 563 034 640, +420 731 150 659
E-mail: info@hoteljehla.cz
www.hoteljehla.cz

Důležité informace

 • Pobyt v oblíbeném Hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou 
 • Ubytování na 3 nebo 4 dny pro 2 osoby v pokoji se sociálním zařízením
 • Polopenze: snídaně formou bufetu a večeře výběrem z jídelního lístku
 • Vstup na 75 minut do relaxačního centra (bazén, tobogán, vířivka)

Vychutnejte si pohodový pobyt ve Žďáru nad Sázavou

Žďár nad Sázavou

Hotel Jehla

Hotel Jehla je díky svému umístění v srdci ČR (kraj Vysočina) vyhledávaným cílem pro celorepublikové konference, firemní či jiné akce, ale i příjemnou dovolenou. Nabízíme Vám komfortní ubytování na Vysočině i zázemí pro Vaši konferenci, firemní akci nebo jinou událost. Samozřejmostí jsou také veškeré související služby včetně gastronomie a služeb zaměřených na sport, volný čas a zábavu.

Hotel JehlaHotel Jehla

Ubytování

Nabízíme Vám pohodlné ubytování na Vysočině v celkem 86 nově zrekonstruovaných pokojích s kapacitou až 200 lůžek

Vybavení standardního pokoje:

 • komfortní lůžka nejvyšší kvality, barevná kabelová televize, minibar
 • sociální zařízení – sprchový kout
 • část pokojů s lodžií
 • průměrná rozloha 20 m2
 • bezdrátové připojení k internetu

Hotel JehlaHotel Jehla Hotel Jehla
 
Restaurace Hotelu Jehla

V naší hotelové restauraci můžete strávit příjemné chvíle při obědu či večeři, společenské nebo obchodní schůzce, pracovním jednání. K dispozici Vám je naše restaurace, zahrádka s obsluhou nebo velká pivní zahrádka.

Hotel JehlaHotel Jehla

Žďár nad Sázavou a okolí

Na horním toku řeky Sázavy, v samém srdci Českomoravské vysočiny, leží v překrásné přírodní scenérii chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy město Žďár nad Sázavou. Původní tržní osada založená na staré zemské stezce je ve svých počátcích úzce spjata se založením zdejšího kláštera řádu cisterciáků v roce 1252. Ovšem teprve roku 1607 bylo městečko povýšeno na město. Současný Žďár nad Sázavou je hostitelem hudebních koncertů (Concentus Moraviae a České sny). Turistům nabízí díky své výhodné poloze celou řadu nejrůznějších druhů aktivního odpočinku s využitím mnoha cykloturistických tras.

Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Stavba poutního kostela sv. Jana Nepomuckého nedaleko Žďárského kláštera se realizovala díky letité, úzké a nesmírně plodné spolupráci dvou výjimečných lidí. Podnět vyšel od opata žďárského kláštera cisterciáků Václava Vejmluvy, který byl zcela prokazatelně ctitelem Jana Nepomuckého ještě před blahoslavením a posléze kanonizací této osobnosti. Příprava projektu je datována do období od konce měsíce dubna do počátku měsíce srpna roku 1719 a je považována za bezprostřední reakci opata na nález zachované tkáně v hrobě Jana Nepomuckého ve Svatovítské katedrále dne 15. dubna 1719. Projektem stavby byl pověřen slavný architekt Jan Blažej Santini - Aichel, kterému měl opat Vejmluva prezentovat své představy o podobě nového svatostánku a použitých symbolech, což bylo plně v souladu s požadavkem církve: “Zadání patří otcům, provedení umělci“.

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Z tohoto nástinu pak architekt vycházel při své práci. Santini pojal projekt zcela individuálně, bez ohledu na dobové zvyklosti v oblasti tvarů církevních staveb, akceptoval pouze soudobé hledisko na skladbu poutního areálu. Představu stavebníka o chrámu, kde měl mít hlavní úlohu obrazec hvězdy, přetavil architekt do mimořádně působivé podoby, kterou dokázala ocenit až moderní doba, a to ještě ne vždy. Ještě v roce 1886 se o kostele jako o „zjevu výtvarně záhadném“ vyjádřil člen Centrální komise architekt Friedrich Radnitzký. Projekt byl proveden nezvykle rychle, ale to nebylo pro Santiniho nic neobvyklého. Navíc spolu zadavatel i architekt spolupracovali dlouhá léta a v oblasti symboliky a kabalistické nauky, která se v návrhu uplatnila ve velké míře, byli oba velmi zběhlí. Santini velmi dobře věděl, co se po něm žádá. Výsledná architektura tak byla jistě kladně ovlivněna i atmosférou oboustranného porozumění. Definitivní podoba stavby se příliš neliší od prvního plánu a bylo přistoupeno pouze k dílčím změnám.

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Ski region Žďársko

Tento region je určený pro vyznavače běžeckého lyžování, jehož přirozeným centrem je město Žďár nad Sázavou, které významným způsobem podporuje úpravu tratí. Dalšími obcemi, který tento region zahrnuje, a které se na úpravě stop podílejí jsou Hamry nad Sázavou, Velká Losenice, Subregion Velké Dářko a Nové Veselí. Tratě na žďársku se vymykají republikovým zvyklostem. Slouží především obyvatelům Žďáru nad Sázavou a přilehlých obcí - kopírují území obcí tak, aby co největší počet z téměř 30.000 stálých obyvatel regionu měl tratě nadosah. Svojí polohou, profilem a pravidelnou údržbou si získaly stovky příznivců lyžování nejen z Vysočiny, ale z celé republiky. Velkou předností našich tratí je možnost lyžování oběma technikami - klasicky i bruslením - po celé délce 50 km upravených tratí. Celkem upravujeme téměř 80 km tratí.

Ski region Žďársko

Veselý kopec - soubor lidových staveb Vysočina

Veselý Kopec je půvabné místo na rozhraní Železných hor a Žďárských vrchů. Právě sem byly od sedmdesátých let 20. století přenášeny objekty z části oblasti zvané České Horácko. První expozice si mohli návštěvníci prohlédnout v roce 1972. Jediná usedlost stojící na původním místě je Pilnovo stavení čp. 4, které patří k nejstarším dokladům lidového stavitelství v oblasti Železných hor. Zdejší roubenky přinášejí svědectví o bydlení a hospodaření drobných zemědělců od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Expozice jsou bohatě vybaveny předměty vytvářejícími atmosféru, která vás přenese do minulosti. Nejstarší interiér naleznete v usedlosti z Lezníku u Poličky. Nejmladší – datovaný do padesátých let 20. století naleznete ve statku z Mokré Lhoty u Nových Hradů. 

Veselý kopec

Na Veselém Kopci je soustředěna jedinečná kolekce technických památek na vodní pohon. Patří k nim mlýn s varnou povidel, stupník na tříslo, olejna a pila. Tyto stavby jsou postaveny kolem původního náhonu, který byl na Veselém Kopci zbudován již v 16. století. K unikátním stavbám patří také čtrnáctiboká – tzv. polygonální – stodola přenesená ze Sádku u Poličky. Na původním místě byla postavena v roce 1684. Muzeum v přírodě Veselý Kopec je místem konání mnoha programů přibližujících různé oblasti lidové kultury. K oblíbeným pořadům patří ukázky lidových obyčejů (masopustní obchůzka, jarní a vánoční obyčeje), ukázky řemesel nebo lidové stravy a další. Konají se zde i speciální programy určené rodinám s dětmi. Všichni návštěvníci se mohou při návštěvě Veselého Kopce radovat z původního krajinného prostředí, které se na tomto místě zachovalo, činnost muzea v přírodě jej dále rozvíjí.

Veselý kopec

Hotel Jehla Logo
Kovářova 214/4
Žďár nad Sázavou, 591 01
Tel.: +420 563 034 640, +420 731 150 659
E-mail: info@hoteljehla.cz
www.hoteljehla.cz

Dozvěděli jste se všechno, co jste potřebovali?
Jak se vám líbí celkové zpracování této akce?
špatné
dobré
výborné
Jsou v akci všechny informace, které potřebujete?
Co Vám v naší nabídce chybí?
Na vaše otázky odpovíme do 2 pracovních dnů
od 2 999 Kč

Ukončeno dne 03.01.2019 16×

1
Pobyt na 3 dny/2 noci pro 2 osoby
44 % | 5 390 Kč| 13 zákazníků
Koupit za 2 999 Kč
2
Pobyt na 4 dny/3 noci pro 2 osoby
51 % | 7 590 Kč| 3 zákazníků
Koupit za 3 749 Kč