Přidejte se k 550 000 našich spokojených zákazníků!

Registrujte se na HyperSlevy.cz
a získejte řadu výhod

Proč se registrovat?

50 Kč na první nákup nad 150 Kč

Kredity na další nákupy pro věrné zákazníky

Denně pořádná dávka čerstvých slev

Newslettery na míru podle vašich přání

Informace o exkluzivních akcích

Hyperslevy.cz

O Nadačním fondu Kapka naděje

Nadační fond Kapka naděje založila v září 2000 Vendula Svobodová (nyní Pizingerová) na základě své vlastní životní zkušenosti, ale také jako reakci na neutěšené poměry na dětské transplantační jednotce dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Od této doby urazil fond velký kus cesty a záhy se profiloval jako společensky respektovaná, občansky podporovaná a odbornou veřejností vysoce hodnocená organizace.

Cílem NF Kapka naděje je shromažďování finančních prostředků určených zejména k zajištění léčebných, školních, kulturních a sociálních potřeb nemocných dětí, a to především těch postižených nádorovým onemocněním. Primárním cílem fondu je trvale a kontinuálně podporovat Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol a dětská oddělení regionálních nemocnic po celé České republice.

Mezi konkrétní aktivity fondu patří:

  • Pomoc při zlepšení diagnostických postupů a léčebných metod
  • Pomoc v oblasti psychosociální péče
  • Pomoc při financování výstavby a přístrojového vybavení nové transplantační jednotky
  • Podpora vědeckých aktivit
  • Podpora regionálních nemocnic

„Kdyby naše činnost pomohla zachránit jen jediný dětský
život, tak to stojí za to. Myšlenku a poslání NF Kapka
naděje chci věnovat památce mé dcery Klárky.“
– Vendula Svobodová, zakladatelka NF Kapka Naděje

Klinika dětské hematologie a onkologie FN Motol

Klinika dětské hematologie a onkologie FN Motol se zaměřuje na diagnózu, léčbu a výzkum nádorových onemocnění dětského věku a nezhoubných krevních onemocnění, jako jsou anémie, krvácivé stavy a vrozené poruchy srážení krve (hemofilie). Dále se zde léčí řada onemocnění vyžadujících transplantaci kostní dřeně, jako jsou vrozené poruchy imunity nebo metabolické vady. S počtem cca 300 nově diagnostikovaných pacientů se zhoubným nádorem za rok se jedná o největší pracoviště svého druhu v České republice.

Součástí kliniky je jednotka pro transplantaci kostní dřeně, kde ročně podstoupí tento náročný léčebný zákrok přibližně 50 dětských pacientů z celé České republiky. Významnou součástí kliniky jsou též výzkumné laboratoře, zkoumající etiologii a patogenezi dětské leukémie a nejčastějších solidních nádorů dětského věku.

Klinika má navázánu úzkou mezinárodní spolupráci s řadou zejména evropských center dětské onkologie a hematologie a účastní se mezinárodních multicentrických studií a výzkumných projektů. Její pracovníci jsou aktivními členy výborů mezinárodních společností včetně mezinárodní společnosti pro dětskou onkologii SIOP.

I díky vám jsme vybrali již 1 076 160 Kč pro Nadační fond Kapka naděje. Děkujeme!

Certifikát Kapky naděje

Nadační fond kapky naděje

Revoluční 1200/16
110 00 Praha 1

Tel.: +420 222 312 335
Mobil: +420 721 342 785
E-mail: info@kapkanadeje.cz

www.kapkanadeje.cz
www.facebook.com/kapkanadeje

Cestování

Zboží

Gastro

Wellness

TOP 20